Nabíjačky

Nabíjanie nabíjateľnej batérie alebo súpravy batérií si tiež vyžaduje správnu nabíjačku pre batériu (pokiaľ batéria nemá zabudovaný nabíjací port alebo sa nenabíja prostredníctvom používaného elektronického zariadenia). Ak chcete zistiť, ktorá nabíjačka je pre vás ideálna, mali by ste zvážiť nasledujúce otázky:

 • Pre aké napätie (V) batérie hľadáte nabíjačku? 
 • Koľko batérií chcete nabíjať?
 • Aký je pre vás vhodný prúd (A) a ako rýchlo bude nabíjať?
 • Akú veľkosť batérie by ste chceli osadiť? 18650? 21700? AA?

Keď máte odpovede na tieto otázky, nájsť tú správnu je hračka!  Usporiadajte produkty podľa obľúbenosti, ceny alebo názvu, použite Filtre, aby ste videli len tie produkty, ktoré sú pre vás vhodné. Ak sa stále neviete rozhodnúť, kontaktujte niektorého z našich odborníkov na nižšie uvedených kontaktných údajoch zákazníckeho servisu a oni vám pomôžu správne sa rozhodnúť.

Ak sa rozhodnete kúpiť si nabíjačku, čoskoro sa pri pohľade na ponuku budete pýtať: "ALE ČO?", pretože je k dispozícii veľa rôznych nabíjačiek a nie je jasné, ktorá je pre vás ideálna. Pripravili sme pre vás niekoľko najdôležitejších otázok, ktoré by ste si mali položiť, aby ste sa uistili, že si kúpite nabíjačku, ktorú naozaj potrebujete:

 • Pre akú batériu potrebujete nabíjačku? Akú batériu potrebujeme? Alebo obidve? Pretože potom sa oplatí venovať pozornosť tomu, že niektoré nabíjačky sú určené len pre jednu, iné pre druhú a niektoré dokážu nabíjať všetky typy batérií, dokonca súčasne. A ak hľadáte nabíjačku pre 1,5 V batériu, kúpte si takú, ktorá je určite vhodná pre túto batériu, pretože štandardná 3,7 V Li-ion nabíjačka nebude fungovať. 
 • Koľko batérií chcete nabíjať? 1,2, 4 alebo viac? Nemali by ste kupovať nabíjačku, ktorá pojme 8 batérií, ak nikdy nepoužijete viac ako 2.
 • Používame chránené alebo nechránené batérie? Chránenú batériu môžete nabíjať prakticky s akoukoľvek kvalitnou nabíjačkou, pretože v najhoršom prípade - ak tá mizerná nabíjačka batériu prebije a batéria sa zapáli - potom je poškodená len batéria, byt nezhorí, pretože ochrana batérie problém vyrieši, ale prečo je to nebezpečná hra. A pri nechránených batériách je to obzvlášť riskantné, ak sa v tom nevyznáte, takže kombinácia nekvalitná nabíjačka + nechránená batéria + amatérsky používateľ je dosť nebezpečná.
 • Chceme, aby naše batérie vydržali stovky nabití, alebo je to jedno? Ak chcete nabíjačku, ktorá je šetrná k vašim batériám, potom si kúpte takú, ktorá napríklad nenabíja Li-ion batérie nad 4,2 V a postupne zvyšuje nabíjací prúd. 
 • Máme čas sedieť pri nabíjačke počas nabíjania, alebo chceme, aby sa po skončení nabíjania sama vybíjala? Nemôžem dostatočne zdôrazniť, že ak nie ste dostatočne zruční, nekupujte mizerné nabíjačky, pretože pri nedostatočnej opatrnosti by ste mohli podpáliť dom. Kúpte si nabíjačku, ktorá urobí prácu za vás, vy len vložíte batériu a ona urobí všetko ostatné za vás. 
 • Je dôležité nabíjať veľmi rýchlo, alebo máte čas? Nabíjací prúd 0,5 A batérie skôr či neskôr nabije a 2-3 A ich tiež nabije, ale rozdiel medzi nimi je 5-6 hodín.
 • Chceme ju používať ako powerbanku a nabíjať napríklad telefón? Praktickým riešením je mať nabíjačku, ktorá dokáže nabíjať smerom von, pričom telefón je do nej zapojený, alebo inú pomôcku micro-usb, takže ho môžete nabíjať, kedykoľvek chcete.
 • Chceme sledovať stav nabíjania na displeji LCD? Chceme vedieť, koľko energie sa doteraz nabralo, aké je aktuálne napätie batérie, ako dlho sa batéria nabíja, pri akej rýchlosti nabíjania? Alebo stačí, ak prístroj len indikuje, že batéria je pripravená alebo sa ešte nabíja? Ponúkame obe verzie, preto si vyberte tú, ktorá vám najviac vyhovuje.
 • Stačí kábel USB alebo potrebujete nabíjačku do steny alebo do auta? Rôzne nabíjačky sú k dispozícii v rôznych baleniach, najjednoduchší je usb kábel, ktorý sa zapojí do počítača a čerpá energiu odtiaľ. Alebo, ak ide o lampu, môžete si zaobstarať nabíjačku, ktorá sa pripája priamo do sieťovej nabíjačky.
 • Chcete profesionálnu nabíjačku, ktorá dokáže všetko, čo tie veľké, za polovičnú cenu? Obávate sa, že sa batérie zahrejú alebo skratujú?  Potrebujete nabíjačku, ktorá dokáže batériu nielen nabíjať, ale aj vybíjať, testovať a dokonca merať vnútorný odpor?  
 • Aká veľkosť batérie bude v nabíjačke? batéria CR2 je pre väčšinu nabíjačiek príliš malá (15*27 mm), takže pre takúto batériu je potrebná špeciálna nabíjačka, ale najbežnejšia batéria 21700 sa nezmestí do všetkých nabíjačiek, najmä do chránenej 75 mm verzie, preto sa pred kúpou oplatí overiť, či sa batéria zmestí.

Ak máte odpovede na všetky vyššie uvedené otázky, prejdite na webovú stránku sportlampa a môžete si ľahko vybrať nabíjačku, ktorá je pre vás vhodná. Ak nie, kontaktujte nás a my vám pomôžeme s výberom.