Zabudovaná čelovka na batérie- dobíjacie

Výhodou zabudovaných batériových svetlometov je ich jednoduchosť, nie je potrebné vyberať batériu a nabíjačku, obe sú súčasťou balenia, sú ľahké, majú dlhú životnosť a sú praktické.

Čelovka je skvelým spoločníkom na turistiku, beh, prechádzky so psom, prácu a jej hlavnou výhodou je praktické umiestnenie. Pripevnením na hlavu si môžete nechať voľné ruky a robiť to, čo ste robili doteraz, len tentoraz v lepšom svetle.

Možno sa vám ako turistovi stalo, že ste v noci zúfalo hľadali niečo v stane, alebo ste sa na konci túry nechceli vzdať trekingových palíc za súmraku. V takýchto situáciách je čelovka ideálnym spoločníkom. Čelovka je ideálna nielen na turistiku a kempovanie, ale aj na behanie. Na jeseň a v zime, keď sa stmieva skôr, môžete s pomocou svetla pokračovať v bežeckom tréningu aj večer. Ak chcete čelovku na behanie, na výber máte ľahké modely. Vďaka nízkej hmotnosti nepredstavujú svetlá ďalšiu záťaž a pohodlná, ľahko nastaviteľná čelenka zaručuje pohodlie pri ich nosení. A pre horolezcov sú vhodné čelovky s mimoriadne vysokou odolnosťou. Pri týchto svetlách treba dbať na to, aby bolo sklo mimoriadne pevné a aby sa žiarovka dala používať pri nízkych teplotách.

Naše čelovky od renomovaných značiek, ako sú Acebeam, Lumintop a Armytek, sa vyznačujú najnovšou technológiou LED, odolnou konštrukciou a mimoriadne jasným svetlom. Keďže nepotrebujete vždy rovnaký jas, väčšina svetlometov sa dodáva s možnosťou výberu režimu svietenia. Zvyčajne teda existuje režim diaľkových a režim tlmených svetiel. Väčšina modelov má aj funkcie stmievania a blikania. Ak ste často na cestách za tmy, môžete si dokonca kúpiť svetlomet s nočným videním.

V závislosti od modelu môžu byť čelové svetlomety napájané z batérie alebo dobíjané cez USB. Väčšina výrobkov má aj praktický režim úspory energie.

Okrem optiky a konštrukcie sa čelové svetlomety môžu líšiť aj nasledujúcimi vlastnosťami.

  • vzdialenosť osvetlenia
  • jas
  • trvanie svietenia
  • senzor
  • farba svetla

Ak si nie ste istí, ktorý model je najvhodnejší pre vaše zamýšľané použitie, kontaktujte nás e-mailom!

Aký by mal byť jas, ako dlho by malo svetlo vydržať, akú by malo mať farbu? Mal by byť svetelný lúč úzky, ale viditeľný až do vzdialenosti 1000 metrov, alebo by mal byť rozptýlený na veľkú plochu? Malo by byť nárazuvzdorné a/alebo vodotesné? Hľadáte jednu konkrétnu značku, možno Astrolux, Sofirn, Manker, Acebeam, Armytek, Thrunite, Wuben, Convoy alebo Lumintop? Mal by mať zabudovanú nabíjateľnú batériu alebo by mal byť vymeniteľný? Mal by sa dodávať v balíku, alebo by ste si radšej vybrali batériu sami? Chcete čo najmenej režimov, alebo preferujete čo najviac režimov, alebo hľadáte firmvér Anduril? Chcete magnetický kryt? Je dôležité, aby sa dala nabíjať z USB? Na aký účel ho kupujete? Konkrétne na behanie, jaskyniarstvo, rybárčenie alebo len na prácu okolo domu? Akú značku batérie preferujete? Aká značka by to mala byť? Je dôležité mať známu značku, alebo sa radšej spoliehate na odborníkov či publikum na fóre? Alebo je to všetko jedno, dôležitá je cena?

Keď budete poznať odpovede na vyššie uvedené otázky, určite sa vám bude ľahšie vyberať z našej obrovskej ponuky svetlometov.